DIGITAL HUNDPROMENAD 2020

In Evenemang

Den 13-14 juni anordnas Agrias hundpromenad till förmån för hemlösa hundar på Hundstallet. I år är det femårsjubileum och vi kommer att genomföra eventet på ett annorlunda sätt – vi kör digitalt!

Det betyder att du och din hund kan delta på hemmaplan, oavsett var i Sverige ni bor. För varje hundägare som promenerar med sin hund skänker Agria 10 kronor till Hundstallet.

Gör så här för att delta i Agria Hundpromenad 2020:

  1. Anmäl dig i förväg på www.agria.se/hundpromenaden
  2. Filma en snutt eller ta en bild när du och din hund är ute och går under helgen 13-14 juni
  3. Lägg upp bilden eller filmen på sociala medier, skriv att du gått Agria Hundpromenad och tagga inlägget med #agriahundpromenad

You may also read!

HALLOWEEN HUNDPROMENAD 2022

Petit Halloween 2022 är årets läskigaste hundpromenad. I år är Petit Halloween både en digital och fysisk promenad. Var

Read More...

KALMARSAND HUNDBAD

Det finns en särskilt anvisad plats i Kalmarsand där det är tillåtet för hundar att bada. Hundbadet ligger till

Read More...

KAPTENSSTUGAN

Kaptensstugan är ett underbart café vid Kyrkviken på Lidingö inredd i din gamla mormors anda med hembakat, gott kaffe,

Read More...

Leave a reply:

Mobile Sliding Menu