HUNDLÖPET 2014

In Evenemang

Dags att anmäla sig och börjar träna!

Till skillnad mot vanliga lopp, kommer här ett lopp för dig som gärna gör saker tillsammans med din hund. Stor eller liten hund spelar ingen roll, alla kan vara med och springa, jogga eller gå.

Söndagen den 21 september är det dags för det femte Hundlöpet i Stockholm. Det firar hundlöpet med att flytta loppet från Lidingö till Kungliga Djurgården där banan i år går runt Djurgårdsbrunnskanalen med start och mål vid Sjöhistoriska museet. Koppla greppet du också och utmana dig själv och gläd din hund genom att delta i årets roligaste tävling.

Läs om Hundlöpet på hundlopet.se och anmäl dig redan i dag. Sista anmälningsdagen är 14 september.

Glöm inte att man kan träna inför loppet och lära dig att springa med sin hund på Hundpasset – löpcoach och löpkurser med hundar.

Hundlöpet

You may also read!

HALLOWEEN HUNDPROMENAD 2022

Petit Halloween 2022 är årets läskigaste hundpromenad. I år är Petit Halloween både en digital och fysisk promenad. Var

Read More...

KALMARSAND HUNDBAD

Det finns en särskilt anvisad plats i Kalmarsand där det är tillåtet för hundar att bada. Hundbadet ligger till

Read More...

KAPTENSSTUGAN

Kaptensstugan är ett underbart café vid Kyrkviken på Lidingö inredd i din gamla mormors anda med hembakat, gott kaffe,

Read More...

Leave a reply:

Mobile Sliding Menu